En doğru egzersizEn doğru egzersiz
16 Mart 2011 tarihinde eklendi, 1.708 kez okundu.

Yürüyüş yapmak yeterli olur mu yada koşmam mı lazım soruları her zaman sık sık sorulan sorulardandır. Yada popülerliğini kaybeden yoga yerine pilates mi yapmalısınız. Bu sorular aklınızı karıştırmasın çünkü önemli olan ve en doğru egzersiz size en uygunu olan egzersizdir.

Egzersiz yapılandırılmış, istemli, fiziksel uygunluğun bir ya da bir kaç unsurunu geliştirmeyi amaçlayan sürekli aktivitelerdir. Her aktivite size göre değildir yada egzersiz şeklini seçmekte her zaman başarılı olamayabilirsiniz. Aşağıda ki planlardan bir size göreyse bu konu tam size göre.

 

 

1. Raunt
Hız
Kazanan: Yoga
Yoganın dinamik formu olan Astanga yaparak, esnekliğinizi ve gücünüzü artırabilirsiniz. Üstelik kan dolaşımınızı düzene sokabilirsiniz. Pilates çok kısa zamanda sizi forma soksa da etkisini

2. Raunt
Kalori yakma
Kazanan: Eşit puan
Yarım saat pilates yapıldığında, aşağı yukarı 180 kalori yakabilirsiniz. 50 dakikalık bir yoga egzersiziyle 144 kalori yakabilirsiniz. Fakat daha dinamik bir yoga şekli olan Astanga yogayı yapmayı tercih ederseniz yaktığınız kalori 500’leri bulacaktır.

3. Raunt
Sıkıcılık faktörü
Kazanan: Yoga
Her şeyden kolay sıkılan bir karakteriniz varsa, pek çok egzersiz şekli bulunan yoga yapmanızda fayda var. Hatha’yı çok yavaş bulursanız, Bikram’ı ya da Astanga’yı deneyebilirsiniz.

4. Raunt
Sorunları çözme
Kazanan: Eşit puan
Hem alt hem de üst bedeninizi çalıştırmak istiyorsanız, pilates ve yoga sizin için idealdir.

5. Raunt
Zarar görme ihtimali
Kazanan: Pilates
Bilinçli yapmadığınız takdirde, yoga yaparken kaslarınızı incitme ihtimaliniz yüksek…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git