Ender Saraç selülitin nedenlerini anlattı

Ender Saraç selülitin nedenlerini anlattı


Kadınların özellikle yazın daha çok konuştuğu ve dert ettiği konuların başında selülit geldiğimiz hepimiz biliyoruz. Tatil dönemlerinde selülit kadınlar için en büyük sorun. Ender Saraç yazın selülitten uzak kalmanın ve önlem almanın yöntemlerini anlatıyor. Ender Saraç ve önerilerine uyduğunuz takdirde selülitten kurtulmanız da mümkün.

Ender Saraç selülitin nedenlerini anlatıyor. Selülit sorunu yaşan herkes bu maddeler dikkat etmeliler. Ender Saraç’a göre şekerli içecekler, alkol  ve asitli içecekler selülitin baş düşmanı. Ayrıca bu içecekler göbek bölgesinde yağlanma vede selülite neden oluyor.

Meyve tüketmek herkes için sağlıklı bir beslenme şeklidir ancak tüketilme zamanı bunu tam tersine çevirebilir. Meyvenin tok karınla tüketildiğinde kilo aldırdığını söyleyen Ender Saraç tok karınla tüketilen karpuz ve şeftali gibi meyvelerin kan şekerini yükselttiğini ve insülin salgılandığından dolayı daha çok açlık hisse verdiğini söylüyor.

Özellikle yazın kızartmaya ilgi artar. Sucuk, sosis, yağlı süt ürünleri, kahve, alkol ve meze çeşitleri de selülite neden olur.

Ender Saraç selülitin için bazı önerilerde bulunuyor. Bunlar aslında herkesin bildiği ama yapmadığı öneriler. Özellikle yazın bol bol yüzerek ve her mevsim için geçerli olan yürüyüşü sıkılaştırdığınızda selülitten kurtulmanız an meselesi.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir