Ender Saraç’la kolesterolü düşürün!

Ender Saraç’la kolesterolü düşürün!


Son günlerde en çok konuşulan konulardan biri de kolesterol. Bayram, yılbaşı vb. özel günlerde değişen beslenme düzeni ile beraber hastalıklar da ortaya çıkmak için hiç vakit kaybetmiyor.

Özellikle kolesterol problemi olanlar için beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ya da beslenme düzenini bozmak hastalıklara davetiye çıkarıyor. Kolesterolü düşüren besinler ve tariflerle Ender Saraç, ilaç tedavisine ek olarak yapabileceğiniz bilgiler veriyor.

Kolesterol düşüren besinler:

Greyfurt: Suyunu sıkmak yerine bu tarz meyveler posalı haliyle yenmelidir. Bu şekilde kanınızdaki yağ oranını düşürür.

Sarımsak kürü: 2 litre taze limon suyu- 20 ya da 25 adet sarımsak cam kavanoz içerisinde, ışık görmeyecek şekilde, her gün 1 ya da 2 kez çalkalayarak 20 ila 40 gün arasında bekletillir. Bu karışım kanı sulandırarak tıkanan damarları açmaya yardımcı olur.

Lifli gıdalar: Tam çavdar, tam buğday unlu ekmek, makarna, tam buğday ürünleri, kuru baklagiller, sebzeler…

Diğer besinler: Keten tohumu, ceviz, fındık, zeytin, kırmızı biber, soğan, enginar, brokoli, domates, maydanoz, portakal, elma, greyfurt, yulaf, elma sirkesi.

Ceviz: Günde 2 adet ceviz  geceden ıslatılır ve sabah aç karnına tüketilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir