Erkeklerde göbek eritme

Erkeklerde göbek eritme


Erkeklerde göbek eritme 2 şekilde olabilir.  Birincisi karın iç yağlarının eritilmesi, ikincisi ise karın duvarının üzerindeki yağların erimesi şeklindedir. Bunlar da uygulanacak metotlar birbirine benzese de aynı değildir.

Karın içi yağların erimesinde metabolik durum mutlaka göz önüne alınmalıdır. Karın içi yağlanma varsa mutlaka metabolik durum bozulmuştur. Uzman doktor tarafından mutlaka gerekli vitaminleri vererek bozulan metabolik durum düzelmesi gerekmektedir.

Karın üstü yani kas üstü yağların eritilmesinde karın hareketleri önemlidir. Üst karın için mekik şeklinde, alt karın için yatar pozisyonda bacak hareketleri şeklinde bel için twist hareketleri şeklinde yapılması gerekir. Bu hareketler günde 2 defa 15 er dakika yapılması yeterli olacaktır. Ama aktif ve düzenli bir yürüyüş programları da faydalı olacaktır. Dizlerde ve eklemlerde problem olacak kişilerin yürüyüş yerine yüzmeleri daha faydalı olacaktır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir