"Balık Yağı" ile Etiketlenen Konular

Omega 3 asitleri bakımından en değerli besin kaynağımız 'balık' ve yapılan bir araştırmada kandaki omega 3 asit seviyesi en iyi balık tüketerek yükseliyor. Ülkemizde en çok omega içeren balıklar ise; uskumru, hamsi ve lüfer. (daha&helliip;)
Anneler ve çocuklar en sonunda balık yağını severek içmek konusunda anlaşmaya vardı. Elinde şurup kaşığıyla çocuğunun peşinde koşturan anne görmeyen var mıdır acaba? Annenin elindeki şişe balık yağı ise durum daha vahimdir. (daha&helliip;)
Denizden babam çıksa yerim derler, aslında bu deyimin amacı ve anlamı babamızı yemek değil. Asıl anlamı denizin mineral ve vitaminlerle dolu canlıları. Doğa bize harika bir besin kaynağı sunuyor, bunun adı deniz. Vücudun ihtiyacı olan tüm mineral ve vitaminleri içinde barındıran deniz, günümüz şartlarının getirdiği kolaylıklarla bizlere sağlık sunuyor. (daha&helliip;)
Amerikan Tıp Birliği Dergisinde açıklanan habere göre araştırmalar hamilelik boyunca balık yağı takviyesi alan kadınlarda bazı durum fark etti. (daha&helliip;)
Sayfa başına git