"Doğru Beslenme" ile Etiketlenen Konular

İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çiğli Devlet Hastanesi Atatürk Organize Sanayi Bölgesi Semt Polikliniği bünyesindeki Obezite ve Diyet Polikliniği’nde Diyetisyen Emre Ongan önderliğinde daha önce kilo verenler ve diyete yeni başlayanlar bir araya geldi. Bu yıl ilk kez düzenlenen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 'İyi ki zayıfladım' adlı...
Sağlıklı beslenme ve mutlaka tüketilmesi gereken yiyecekler konusu 7 den 70 e herkesi ilgilendiren bir konudur. Televizyon programlarında bu konulardaki haberler hemen hemen her gün yayınlanıyor. Her yeni gün yeni haberler çıkıyor. (daha&helliip;)
Zayıflama planı kuranların aklına ilk gelen şey spor salonuna yazılmak oluyor. Nedeni çok açık çünkü kimse yediklerinden vazgeçemiyor ancak bu işleyiş yanlış. Spordan önce beslenme şeklinizi değiştirmeniz gerekiyor. (daha&helliip;)
Ne yediğiniz kadar, nasıl yediğiniz de önemli. Unutmayın, porsiyon küçültmenin ve aldığınız kalori miktarını düşürmenin pratik yolları var. Sabah kahvaltısında mısır gevreği yemeniz yanlış değil. Ama koca bir kâse mısır gevreği yerseniz, ihtiyacınız olandan çok daha fazla kalori almış olursunuz. (daha&helliip;)
Yaşlanmak kaçınılmaz ama yaşlanma hızınızı kontrol edebilmek sizin elinizde. Bu süreci sağlıklı bir biçimde geçirip değerlendirmek için artık bir çok yöntem mevcut. Nutrizone Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı ekibinden Selen Tamer özel bir yazı ile bu konu hakkında bilgi verdi. (daha&helliip;)
Sayfa başına git