"Egzersiz Önerileri" ile Etiketlenen Konular

Spor Eğitmeni Burçin Sel, erkekleri uyarıyor. Yağ yakayım, kas yapayım derken yanlış egzersiz hareketleriyle testosteron seviyenizi düşürebilirsiniz. Peki bunu önlemenin yolları nedir derseniz,  bizi takip edin… Kilo vermek ve form tutmak için en ideal yöntem olan egzersiz, bilinçli yapılmazsa erkeklerin korkulu rüyası olabilir. Yağ yakımını hızlandırmak ve kas kütlesini artırmak için yapılan egzersizlerin yanlış uygulanması...
Sitemiz Obezite Uzmanı Op. Dr. Murat Üstün, obez hastaların yapması gerekenleri açıklamaya devam ediyor. Sağlıklı bir yaşam için egzersiz şart! Obezite esas olarak alınan kalori ile harcanan kalori arasında bir dengesizlikten kaynaklanır. Genel olarak obez hastalar hareketsiz bir yaşam tarzına sahip, sosyal yaşamdan soyutlanmış ve düzenli egzersiz yapmayan kişilerdir. Bilinen bir gerçektir...
En düşük spor ve yürüyüş süresi olarak herkesin aklında 30 dakika yer edinmiştir. Peki 30 dakikada kaç kalori yakılır hiç merak ettiniz mi ? Elbette aklına gelen olmuştur, bizde bunun araştırmasını yaptık ve sizlerle paylaşıyoruz. (daha&helliip;)
Egzersiz ile formda kalmak vücut sağlığı için çok iyidir ancak ağır egzersizler sizi yormakla birlikte risklerde doğurabilir. Ağır egzersiz yaparken yaralanmamak için dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Bu kuralları asla atlamayın yoksa kötü sonuçlar doğurabilir. (daha&helliip;)
Ameliyat sonrasında ilk bir hafta ve on günlük süre içinde bir refakatçi eşliğinde olmak koşulu ile 10-15 dakikalık yorucu olmayacak şekilde yürüyüşler önerilmektedir. (daha&helliip;)
Sayfa başına git