"Kahvaltının Önemi" ile Etiketlenen Konular

Sitemiz diyetisyenlerinden Berre Behdioğlu, kahvaltının öneminden bahsederek doğru kahvaltının nasıl olması gerektiğini açıklıyor. Tüm danışanlarıma soruyorum; ‘Günde kaç ana öğün yaparsınız ve daha çok hangi öğünü atlarsınız?’ diye aldığım cevap genelde hep aynı ‘2 ana öğün ve daha çok kahvaltıyı atlarım.’ Peki neden çünkü daha çok uyuyup, geç uyanıp hemen hazırlanıp...
Gece hiçbir şey yemeyerek tükettiğimiz enerjimizi sabah kahvaltısı sayesinde tekrar kazanırız.Bu nedenle gün içerisinde zinde kalmak için kahvaltı atlanmamalıdır.Ve en önemlisi sabahları uykuyu kahvaltıya tercih edenlerin daha hızlı kilo aldığı görülmektedir.
Sabah kahvaltınız da neler yemelisiniz neler masanızda olmalı bunları bilmenizde fayda var çünkü günlük enerji ihtiyacınızın dörtte birini kahvaltı karşılar. Kahvaltının önemi diğer öğünler kadar çok bu yüzden dikkat edilmeli çünkü kahvaltıda bir ana öğün. (daha&helliip;)
Yaşam koşulları ve iş temposu bir çoğumuzu güne daha hızlı başlamak için bazı şeylerden uzaklaştırıyor. Beslenmemize verdiği en büyük zarar ise kahvaltı alışkanlığımızı yok etmesi. Kahvaltısız bir gün sizi hem yorar hemde kilo almanıza sebep olur. (daha&helliip;)
Diyetisyen Müge ÖZYURT sonbahar kahvaltısında neler tüketilmesi gerektiğini açıklıyor. Gece boyunca süren açlık nedeni ile sabahleyin kan şekeri iyice düşmüş oluyor. Bu yüzden uyandıktan sonra bir saat içinde kahvaltı yapın. Unutmayın, metabolizma yemek yendiğinde çalışmaya başlıyor. (daha&helliip;)
Sayfa başına git