"Kilo Koruma" ile Etiketlenen Konular

Havaların soğuması ile beraber gelen hareketsizlik, vüducun ısınmak için daha fazla yeme isteği gibi pek çok neden kışın kilo alımına neden oluyor. Yaza yaklaşırken kilo probleminiz olmasını istemiyorsanız kışın uygulamanız gereken bazı kurallar var. Bu kuralları öğrenmek için yazımıza bir göz atın. Kışa yaklaşırken kilo almamaya dikkat! yazısı için tıklayın>>>
Kilo almak çok kolaydır ancak kilo vermek hiç kolay değildir. Eğer kilo vermeyi başardıysanız şimdi önemli olan verdiğiniz kiloları geri almamak yani ideal kilonuzu korumak. İdeal kilonuzu korumak için bazı ufak ipuçları var. Bunlara uyduğunuz takdirde verdiğiniz kiloları geri almayacak ve bu sayede ideal kilonuzu koruyacaksınız. (daha&helliip;)
Kilonuzu korumanın o kadar çok farklı yolu vardır ki duyduğunuzda çok şaşıracaksınız. Kilo korumanın farklı yolları nelerdir merak eden çok, bu sebeple bizde kilo korumanın yollarını sizin için araştırdık. Kilo vermek yada kilo almanın yanı sıra kilo korumak çok daha zordur ve çok daha önemlidir. (daha&helliip;)
Kilo koruma yöntemleri kişinin sosyal hayatıyla birebir ilişkilidir. Günlük aktiviteleri, metobolizma hızı, cinsiyeti, sağlık durumu belirlendikten sonra günlük enerji miktarı belirlenmelidir. Daha sonra dengeli beslenme programı oluşturup işe başlamalısınız. (daha&helliip;)
Uzmanlar ve diyetisyenler, eşlerle beraber yapılan diyetlerin zayıflama konusunda daha etkili ve hızlı çözüm olduğunu söylüyorlar. Araştırmaya göre aileden birileri veya arkadaşları şişman olanlar, şişmanlık hakkında pek fazla olamıyorlar ve kilo almaya oldukça yakınlar. (daha&helliip;)
Sayfa başına git