"Kolesterol Belirtileri" ile Etiketlenen Konular

Kolesterol nedir, niye yükselir, kolesterolü düşürmek için ne yapmak gerekir? Kolesterol; kanda bulunan yağdır. Bu yağın fazla olması oldukça zararlıdır. Kolesterol ne kadar yüksek ise kalp hastalığı riski o kadar fazladır. Kalp krizi, felç gibi etkisi yıllar sonra çıkacak rahatsızlıklara neden olur. Kandaki yağ oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterir. Bunun en önemli...
Kolesterol yağ yapısında bir maddedir. Kanda lipoprotein adı verilen maddelerle taşınır. Gelişim çağında gelişime yardımcı, bazı hormonların yapısına girmekte olan bir maddedir. Kanda kolesterolü taşıyan maddeler başlıca 2 tanedir. (daha&helliip;)
Usulüne uygun ve bilinçli bir beslenmeyle kolesterolünüzü ilaç kullanmadan da en az yüzde 10 veya 20 oranında düşürebileceğiniz aklınızda olsun. Kolesterol sorunuyla mücadelenin yalnız ilaçlarla yapacağı düşüncesini bir kenara bırakın. (daha&helliip;)
Kolesterol, yaşam için gerekli olan mum kıvamında yağımsı bir maddedir.Vücudumuzda kolesterol; beyinde, sinirlerde, kalpte, bağırsaklarda, kaslarda ve karaciğerde bulunur. (daha&helliip;)
Sayfa başına git