Evde formda kalmanın yollarıEvde formda kalmanın yolları
27 Kasım 2010 tarihinde eklendi, 2.978 kez okundu.

Günler kısaldı, geceler uzadı ve spor merkezlerine gitme arzusu zaman darlığından giderek azaldı. Bunları sorun etmenize pek gere yok. Soğuyan havalara inat evde de formda kalmanın yollarını sizler için bulduk. Bu detaylar çok önemli, hele hele yoğun tempoyla çalışanlar için olmazsa olmazları sizler için derledik.

Yazın spora gösterdiğiniz özeni kışın gösteremezsiniz. Yazın mayo bikini ve güzel elbiselere sığmak için ellerinden geleni yapan kadınlar kışın adeta evrimleşirler. Kışın ise yerinden kımıldamak istemeyen o kadar çok insan var ki. Şimdi sizlere koltukta otururken bile yapabileceğiniz egzersizlerden bahsedeceğiz.

İşte Kışı Formda Geçirmenin En Kolay Yolları

  • Popounuzu birkaç kez sıkarak gerginleştiğini hissedin. Karnınıza çekin ve içinizden ona kadar sayın. Ardından kendinizi rahat bırakın.
  • Şimdi sağ tarafınıza yatın ve sol kolunuzu öne doğru kaldırın. Altta kalan bacağınızı kendinize doğru çekin. Üsttekini gergin bir şekilde kaldırın ve yere değmeyecek şekilde aşağı yukarı doğru hareket ettirin. Kaslarınızın yandığını hissedene kadar bu egzersizi yapın.
  • Gün boyunca 10-15 dakika gülmek yada eğlenceli hareketler yapmak karın kaslarınızı harekete geçirir ve neredeyse 50 kalori yakmanızı sağlar.
  • Masajla da yazıflayabilirsiniz. Akşamları bacak ve kalçalarınızı bir fırça yada masaj eldiveni ile ovuşturun, gece boyunca çalışmasını sürdüren bioritmik zayıflama sürecini de başlatmış olursunuz.
  • Enginer çayı ile bu kolay spordan sonra bölgenizde hissettiğiniz şişkinlikten kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git