Evde Spor Salonu

Evde spor salonu


Ortalama bir Türk kadını, Amerikan filmlerinden aşina olduğumuz gibi koşu bandının üstünde çubuklarla bir kutu Çin yemeği yerken görüntü vermeye müsait değildir. Oturup şöyle kallavi bir öğün yemek için çok fazla nedenimiz vardır çünkü bizim.

Burada Türk yemek kültürünü anlatmanın da o yemeklerin ne kadar zor yakıldığını yeniden söylemenin de lüzumu yok değil mi?Malum yaz yaklaşıyor. Evet biraz nazlı nazlı yaklaşıyor ama mini eteklerin, şortların tek bir tişörtle tamamlandığı günler uzak değil. Hafif kalınlaşmış belinize, biraz sarkmış kol altlarınıza bakıp “nerede o günler” dediğinizi duyar gibiyim.

Selülitlerden ise bahsetmeye hiç gerek yok. Araştırmalara göre bahar aylarında diyet ve sporla ilgili sitelerin internette tıklanma oranı zirve yapıyor. Küçük bir araştırmayla görüyoruz ki spor salonları da bu aylarda kampanyalarla kış rehavetinden kurtulmak isteyenleri çekmeye çalışıyor. Ancak spor salonuna gitmek hem vakit hem de maliyet gerektiren bir iş. Özellikle ev hanımları çocuklarını bırakıp kendilerine böyle bir zaman yaratmakta çalışanlara göre daha dezavantajlı durumda.

SALONDAKİ KADAR ETKİLİ

Spor salonlarına gidemeyenler için salonları evlere getiren bir alternatif. Evet yanlış duymadınız. Spor salonlarmdaki kadar etkili aletleri evinizde kullanabilirsiniz. Üstelik birçok farklı fiyat seçeneğiyle onlara sahip olmanız da mümkün. Prospektüslerde yer alan bilgiler ya da internette yapacağınız küçük bir araştırmayla kendinize -ağır olmamak- kaydıyla bir egzersiz programı hazırlamanız da mümkün. Burada omurga sorunları olanların ortopedistlerine danışmalarını şiddetle hatırlatıyoruz. Evinizin her köşesinde konumlandırabileceğiniz bu ürünler evden uzaklaşmadan vücudunuzu biçimlendirme fırsatı sunacak, ister bir koşu bandı alıp kilometrelerce yürür, isterseniz kondüsyon bisikletiyle kalori yakarsınız. Kol ve sırtınız için de ürünler var, bacak kaslarınız için de… Üstelik bu aletler size hiç de uzak değil. Sık sık uğradığınız süpermarke-tinizden de bu aletleri satın alabilirsiniz. Bol marka seçeneği de var.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir