Evinizdeki havayı taze tutmanın 10 yoluEvinizdeki havayı taze tutmanın 10 yolu
13 Ekim 2010 tarihinde eklendi, 926 kez okundu.

Evinizdeki havayı sağlıklı ve taze tutmanın 10 yolunu arıyorsanız bu haber tam size göre.Eğer evinizdeki havayı sağlıklı ve taze tutmayı başaramazsanız kronik akciğer hastalığı tehdidi ile karşı karşıya kalırsınız.

Kronik obstrüktif akciğer hastalığı önlenebilir ve ilerlemesi durdurulabilir. Sizde solunum yollarını tahriş edici etkenleri uzak tutmak için bu basit adımları atın. Odun şöminelerden kaçının. Sigaradan ve sigara dumanından kaçının. Toz akarları uzak tutun. Astımlı ve Kronik Obstrüktif akciğer hastalığı için toz akarlar tetikleyicidir.

Kimyasallardan uzak durun. Evcil hayvanınızın kontrolleri ihmal etmeyin ve yatak odanızdan uzak tutun. Klimalarınızın hava filtrelerini sık sık değiştirtin. Camlarınızı açtığınızda dışarıdaki hava daha kirli olabilir, egzersiz gereklidir fakat Kronik obstrüktif akciğer hastalığı durumu varsa ve ciddi durumda ise fazla efor solunum güçlüğünü tetikleyebilir.

Yatak odası ve banyolardaki havalandırmaların nem kontrolü önemlidir. Merkezi sistem ısınma şekilleri daha rahat ettirtebilir fakat gaz sobaları akciğer hastaları için problem olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git