Fazla kiloları geri almayın

Fazla kiloları geri almayın


Zayıfladıktan sonra kilo almayacağınızı düşünüyorsanız baştan yanılıyorsunuz demektir. Çünkü yapılan araştırmaya göre genelde diyet, egzersiz yada sporla verilen kilolar bu alışkanlıklar bırakıldığında geri  dönüyor yani sadece 6 ay sefasını sürebiliyorsunuz.


Örneğin protein diyetleri kilo vermenize yardımcı oluyor ancak uzun süre olmuyor bu ve pekte sağlıklı olduğu söylenemez. Proteinlerin sindirimiyle ortaya çıkan maddeler sebebiyle böbreklerin yükü arttığı için uzun süreli durumlarda böbrekler ve karaciğer yorulup herkesin bildiği böbrekler ve karaciğer yetmezliği ortaya çıkabiliyor.

Karbonhidrattan uzak diyetler de oldukça sakıncalı. Ekmeği besin listenizden çıkartırsanız riske girebilirsiniz. Bunun yerine miktarı ve türü iyi ayarlamalısınız. Meslea ortalama 70 kg ağırlığında, 170 cm boyundaki sağlıklı bir erkek günde ortalama 6-7 dilim ekmek yemelidir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir