Fazla kilolarımı nasıl veririm ?Fazla kilolarımı nasıl veririm ?
8 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 2.085 kez okundu.

Fazla kilolarımı nasıl veririm sorusunu bir çoğunuz kendine sormuştur. Bu soruya cevap çok ama hangisi sizin için bilmeniz gerekiyor. Aksi takdirde kilo vermek isterken kilo alabilirsiniz. Metabolizmanızı tanımak zayıflamada ilk kural.

Fazla kilolarımı nasıl veririm diyenler için bazı önerilerimiz var. Öncelikle kilolarınızdan kurtulmak için önce uykunuzu düzene sokmanız gerekiyor. Günde 7 saat uyumanız şart, vücut dengeli olması ve normal zamanlarda acıkması için 7 saat uyku şarttır. Ancak normal saatlerde uyumalısınız. Akşam 10’dan sonra ve sabah en geç 9’da kalkmalısınız.

Kısa kısa da olsa spor yapmanız şart. Bol yürüyüş zayıflamada size çok yardımcı olacak. Hareketlerinizi artırın, araba kullanıyorsanız bir süre anahtarı koyduğunuz yeri unutun.

Tükettiğiniz besinlere de dikkat etmelisiniz. un, şeker ve tuzu yani üç beyazı hayatınızdan tamamen çıkartmasanız da minimuma azaltmalısınız. Hamur işi yiyorsanız ekmeği azaltın ama tuz ve şekeri tamamen ortadan kaldırırsanız şaşırtıcı derece de hızlı zayıfladığınızı göreceksiniz.

En önemli ve son öneri de bir uzmana danışmak olabilir. Sitemizde yer alan diyetisyenlere de bu konularda danışmanız mümkün. Diyetisyenlerimize ulaşmak için tıklayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git