Gece yemek yemekGece yemek yemek
4 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 2.558 kez okundu.

Gece yemek normalde vücudun dengesini bozan ve metabolizmamızı alt üst eden bir durumdur. Gece yemek hem kilo aldırır hemde sindirim sistemini alt üst eder. Midede kramplar, ekşime ve yanmalar tüm gününüzü mahveder.


Ramazan ayı ile birlikte gece yemek yeme konusunda çok soru aldık. Gece yemek yemek normalde metabolizmayı bozar. Neden mi çünkü gün içinde yenilen 3 öğün ve atıştırmalıklardan dolayı mide hep doludur. Çalışan mide gece dinlenir, siz 9 saat mesainizi biraz aşınca ne kadar bitkin düştüğünüzü hatırlarsınız. İşte mideniz de bu şekilde gece uyumak dinlenmek yani kendini kapamak ister.

Bu durum ramazan ayı için tersine dönmüştür. Çünkü diğer normal günlerde olduğu gibi gündüz yerine gece yemek yiyerek tersine bir düzen sağlanır. Bu aslında çok sağlıklıdır. Uzun bir süre gece dinlenen mide artık farklı saatlerde dinleniyor, aynı tatile çıkıp gece eğlenmek gibi. Uzun süre katı ve sıvı girişi olmadığı için akşam yada gece yenilen yemek kilo aldırmaz ve sağlık sorunu yaşatmaz.

Tek unutulmaması gereken konu az yemek, sık yemek ve sağlıklı beslenmektir. Ayrıca gece yemek yemeniz gerekiyorsa kesinlikle kahvaltılık yemelisiniz çünkü en hafif beslenme kahvaltı besinleriyle yapılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git