Göbek eriten besinlerGöbek eriten besinler
18 Nisan 2011 tarihinde eklendi, 1.964 kez okundu.

Çoğumuz her zaman göbeklerden şikayet ederiz. Oldukça fazla sayıda kadında elma göbek derdinde. Yazda yaklaşıyor, artık göbekten kurtulmanın zamanı geldi. Sizlere diyet ve sporla beraber hangi besinlerin göbek erittiğini anlatıyoruz. Ayrıca bu besinler ne içeriyor, ne işe yarıyor beraberinde bunlarıda öğrenebilirsiniz.

Zayıflamaya yardımcı olan ve göbek eriten besinler çok işinize yarayacak. Gün içinde sizi şişmanlatacak besinler yerine bu gıdaları tüketirseniz zayıflamanız hızlanır ve ulaşmak istediğiniz kiloya daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Göbek Eriten Besinler

MUZ: Potasyum oranı yüksek olan bu meyve, vücutta karnın şişmesine neden olan sodyum miktarını kontrol altında tutar.

YOĞURT: Karın şişliğine neden olan bakterileri yok eden faydalı bakteriler üretir. Ayrıca vücuttaki insülin miktarını dengede tutmaya yardımcı olur.

ÇİLEK: Bu meyveler antioksidan içerir. Vücuttaki kan akışını arttırır, kaslara daha fazla oksijen gitmesini sağlarlar. Eğer egzersiz yapmadan önce yoğurt ve çilek tüketirseniz kaslarınız çalışmaya hazır hale gelir.

YEŞİL ÇAY: Günde üç bardak yeşil çay metabolizmanızı güçlendirir ve ekstra 30 kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca yağları da eritir.

TURUNÇGİLLER: Egzersiz sırasında yağların yüzde 30 oranında daha hızlı yanmasını sağlar. Yiyeceklerinize bol bol limon sıkabilirsiniz.

TAHILLAR: Tahıllarda bulunan lifler, vücudunuzun insülin seviyesini dengede tutar. Bu da yağ hücrelerinizin küçülmesini sağlar. Vücudunuz bu tip gıdaları diğer yiyeceklere göre daha yavaş yaktığı için daha geç acıkmanızı sağlarlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git