Göbek eriten yiyecekler

22
Göbek eriten yiyecekler
Göbek eriten yiyecekler

Yediklerinizin zayıflamanıza yardımcı olmasını istiyor olabilirsiniz. O zaman özel besinler seçerek göbek eriten yiyecekleri günlük besin listenize almanız gerekiyor. Bu önerilerle daha hızlı ve sağlıklı zayıflamak mümkün.

Göbek eriten yiyecekler dediğimiz akla belli başlı meyveler gelir. Örneğin muz  zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi vardır. İçerdiği potasyum mineraline sayesinde zayıflamaya yardımcı olur Potasyum, metabolizmayı hızlandırıyor ve vücutta ödem tutulmasını engeller ancak çok fazla tüketilmemesi gerekir.

Çilekte size zayıflarken yardım edebilecek meyvelerden biri. Antioksidanlar bakımından zengin olan çilek kalp krizi riskine karşı korur ve yaşlanmayı da geciktirir. Kan dolaşımını hızlandırması ve dokulara kan yoluyla daha fazla oksijen ulaşmasını sağlar. Demir açısından da zengindir.

Meyvelerin dışındaysa yoğurt ilk sırayı alır. Yoğurt fazla kilolara neden olan toksinleri atmamıza yardımcı olur. İçerdiği kalsiyum ve potasyum metabolizma hızınızı % 15 kadar hızlandırır. Ayrıca yoğurt, sindirimi kolaylaştırır, midede ki bakterileri yok eder. Ancak kesinlikle yemekten yarım saat önce yada sonra tüketilmelidir. Yemekle aynı anda tüketilen yoğurt yemeklerin besin değerlerini yok edebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here