Günde en az 10 bardak su

Günde en az 10 bardak su


Su tüketimi ihmal edilmemesi gereken durumlardan biri. Eğer su tüketimi azaltılırsa beraberinde kilo, mide problemler, kabız ve daha bir çok rahatsızlık beraberinde gelir. Günde en az 10 bardak su tüketmelisiniz. Gün boyunca yeterli sıvı ve posalı gıda tüketilmediğinde sağlık sorunları hemen boy gösterir.


:

Günümüzde en sık karşılaşılan sindirim sistemi problemi kabızlıktır. Beraberinde de hemoroit gibi can sıkıcı problemler ortaya çıkar. Her öğünde salata benzeri gıdalar da tüketmelisiniz. Çiğ domates, salatalık ve özellikle biber söğüş şeklinde yemekte yeterlidir. Yemeklerde en az 1 çorba kasesi kadar, zeytinyağlı salata tüketerek hem tokluğu hem de lif alımını arttırabilirsiniz.

Günde 10 bardak su içilmeli. Az su içenlerde bağırsak şikayetleri daha fazla olur. Sabah aç karınla ılık bir bardak su içerek  bağırsakları hızlandırabilirsiniz. Bu hem mide sağlığınızı korur hemde metabolizmanızın hızlanmasını sağlar.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir