Hamile annelere yumurta sarısı

128
Hamile annelere yumurta sarısı
Hamile annelere yumurta sarısı

Hamilelik döneminde annelerde beslenme çok önemlidir. Özellikle söz konusu bebek olduğunda onun gelişimi için beslenme alışkanlıkları değiştirilmeli, bazı özel beslenme önerileri değerlendirilmelidir.

Hamile annelerde beslenme önemlidir ve gelişim durumunda olan bebek anne rahminde her besini değerlendirir. Özellikle işitme duyusu ve beyin gelişimi için yumurta sarısı bebekler için çok önemlidir. Japonyada hamile kadınlar günde 8 yumurta tüketirler. Ülkemizde yumurta tüketimi iyi olmasına rağmen alışkanlıklar yüzünden bazen tüketilmez ancak yumurta ve özellikle sarısı hamilelik esnasında bebek için çok faydalıdır.

Yumurta, dişi hayvanların ve özellikle kuşların embriyoyu korumak amacıyla yumurtladığı yuvarlak ve oval şekilli cisimlerdir. Birçok hayvanın yumurtaları yiyecek olarak kullanılabilmesine karşın, yumurta denince akla ilk gelen şey tavuk yumurtasıdır. Tavuk yumurtası sayısız yemeğin hazırlanmasında malzeme olarak kullanılır. Dünyanın hemen hemen her mutfağında yaygın olarak kullanılır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here