Hamilelikte kilo

Hamilelikte kilo


Kadınları en çok korkutan konulardan biri olan hamilelikte kilo aslında kadın için önemli bir dönemdir. Hamimelik esnasında alınan kilolar normalde hızla geri verilebilir ancak korkan kadınlar hamile oldukları dönemlerde kilo almamak için bebeklerinin sağlıklarını riske atarlar.

Uzmanlara göre hamilelikte kilo kadını olgunlaştıran bir hormon salgılar. Bebeğide sağlıklı beslenir ve kontrollü yürütülen hamilelikte alınan kilo kadın için iyidir. Doktorunuz hamilelikte kilo aldığınızda size gerekli ölçüleri ve değerleri zaten verecektir. Diyet yaparak hamilelikte kilo almamak için kendinizi ve bebeğinizi riske atmayın. Önemli olan bebeğinizin sağlıklı doğmasıdır.

Kadınlar hamilelikte kilo aldıktan bunları hamilelik dönemleri ve süt verme dönemlerini atlattıktan sonra kolayca verebilirler. Hatta hamilelikte kilo alan kadınlar diğer kadınlara göre daha hızlı kilo verebilirler. Bu nedenle kesinlikle hamilelikte kilo alan kadınlar bir uzman doğrultusunda zayıflamalıdırlar.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir