Hap yerine balık yutun

Hap yerine balık yutun


Omega 3 asitleri bakımından en değerli besin kaynağımız ‘balık’ ve yapılan bir araştırmada kandaki omega 3 asit seviyesi en iyi balık tüketerek yükseliyor. Ülkemizde en çok omega içeren balıklar ise; uskumru, hamsi ve lüfer.

İlaç yerine balık tüketilmesini öneren uzmanlar 15 ülkede toplam 800 bin kişi üzerinde yaptıkları araştırma sayesinde balık yağı haplarını kullananlar ile kullanmayanlar arasında büyük fark gördü.

İngiltere Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırma da kandaki omega 3 asitleri seviyesi bakımından balık haplardan daha etkili. Uzmanlara göre haftada en az 2-4 kez balık yiyen kişiler felç riskinden korunuyor.

Omega 3 takviyesi ve balık yağı kalp, eklem ve beyine yararlı olduğu biliyor bu nedenle ülkemizde de bolca ve uygun fiyata satın alabileceğimiz bolca balık türü varken hap kullanmayı bir kenara bırakın.

Hangi balıklarda daha çok Omega 3 var ?

Ülkemizde bolca bulunan uskumru, hamsi ve lüfer de yeterince Omega-3 bulunmaktadır.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir