Hızlı zayıflama egzersizleri

Hızlı zayıflama egzersizleri


Yağ yakımı için uygulanacak egzersizlerde önemli olan düşük tempo ve uzun süre uygulanan hareketlerdir. Egzersizlerin başlangıcında vücut enerji sistemi olarak şeker rezervlerini kullanır. Bu rezervler tükendiği zaman vücut yağı ana enerji kaynağı olarak kullanmaya başlar.

Yağ yakımı için hedeflenen hareketler yavaş tempo uzun süre devam hareketler olmalıdır. Bu hareketler kişinin yaş grubu ve nabız aralığına göre belirlenir. Bir kişinin haftada maksimum yakabileceği yağ 400-500 gramdır. Haftada 1 kilo yakılabilir fakat bu oran arttıkça riskler ortaya çıkabilir.

Bu hedefe göre sağlıklı bir şekilde yağ yakarak kilo vermek istiyorsanız kardiyobasküler adı verilen egzersizler önerilmektedir. Yürüyüş, koşu, bisiklet gibi egzersizler kişinin kalp atışını belli bir seviyeye çıkararak, enerji kaynağı olarak yağı kullanması ve yakmasını amaçlamaktadır.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

One Comment

  1. Avatar
    Merdan
    24 Şubat 2013

    Merhaba ben size Türkmenistandan yazıyorum.Tüm doktorlara teşekkür ediyorum verdiği tavsiyeler için!

    Cevapla

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir