Kalori diyeti

Kalori diyeti


Kilo vermek için başvurulan birçok diyet bulunmaktadır. Hangi diyetin nasıl etkiler göstereceği kişiden kişiye değişmektedir. Bir kişi uyguladığı diyetten olumlu sonuçlar aldıysa bu başka bir kişinin aynı diyetle kilo verebileceği anlamını taşımaz.

Kiloyu koruyabilmek için günlük alınması gereken kalori miktarı kişinin yaşına cinsiyetine aktivite düzeyine, sosyal hayatına ve birçok bireysel özelliğine göre değişir. Mutlaka bir diyetisyen öncülüğünce belirlenmesi gereken bir konudur. Ancak genelleme yapılacak olunursa bir kadının kilosunu koruyabilmesi için günde ortalama 2000-2500 kalori alması gerekmektedir. Bu değerin net olarak bir standardı yoktur. Kişinin bireysel özellikleriyle birlikte ayrıca o gün yenilen yiyeceklerin çeşidi ve hava sıcaklığı bile bu değeri etkilemektedir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir