Kalp Hastalarında Beslenme

Kalp hastalarında beslenme


Kalp hastalarının ömürleri boyunca dikkatli beslenme zorunda oldukları bilinen bir gerçektir. Ameliyat sonrası beslenmede kalp ve diyet uzmanının önerileri doğrultusunda düzenlenmesi gerekmektedir. Az miktarda ve daha sık miktarda yemek yenmesi çok önemlidir.

Kalp için olduğu kadar sindirim için de yararlı olan bu uyarılara hastaların özellikle ilk bir, bir buçuk aylık süreçte uymasında kesinlikle çok büyük yarar vardır. Özel bir durum söz konusu değilse diyetlerinde karbonhidrat içeren vitamin, mineral ve proteinden zengin gıdaları fazla miktarda olmamak kaydı ile tüketmeliler. Bir yada iki aydan sonra hasta yeniden değerlendiriliyor ve duruma göre yeni beslenme önerileri sunulmaktadır.

Kalp hastalarının kesinlikle beslenme kurallarını doktorlarından ve diyetisyenlerinden almaları gerekmektedir. Bunun dışında yapılan tüm beslenme şekilleri tehlikeli ve bir o kadar da risklidir. Bu sebepten dolayı yapılan tüm beslenme listelerini kendiniz için kullanmadan önce lütfen uzmanlara ve ve doktorunuza danışınız.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir