Kalp hastalarında beslenme

22
Kalp Hastalarında Beslenme
Kalp Hastalarında Beslenme

Kalp hastalarının ömürleri boyunca dikkatli beslenme zorunda oldukları bilinen bir gerçektir. Ameliyat sonrası beslenmede kalp ve diyet uzmanının önerileri doğrultusunda düzenlenmesi gerekmektedir. Az miktarda ve daha sık miktarda yemek yenmesi çok önemlidir.

Kalp için olduğu kadar sindirim için de yararlı olan bu uyarılara hastaların özellikle ilk bir, bir buçuk aylık süreçte uymasında kesinlikle çok büyük yarar vardır. Özel bir durum söz konusu değilse diyetlerinde karbonhidrat içeren vitamin, mineral ve proteinden zengin gıdaları fazla miktarda olmamak kaydı ile tüketmeliler. Bir yada iki aydan sonra hasta yeniden değerlendiriliyor ve duruma göre yeni beslenme önerileri sunulmaktadır.

Kalp hastalarının kesinlikle beslenme kurallarını doktorlarından ve diyetisyenlerinden almaları gerekmektedir. Bunun dışında yapılan tüm beslenme şekilleri tehlikeli ve bir o kadar da risklidir. Bu sebepten dolayı yapılan tüm beslenme listelerini kendiniz için kullanmadan önce lütfen uzmanlara ve ve doktorunuza danışınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here