Karaciğer İçin Enginar

Karaciğer için enginar


Aşırı kilolu pek çok kişide hele alkol tüketimi varsa beraberinde karaciğerde yağlanmanın da eşlik ettiğini gözlemleriz. Bu kişilerde sağlıklı bir zayıflamaya önemli destek de karaciğeri arındırmak, gücünü arttırmak ve onu biraz dinlendirmektir.

Zayıflayan pek çok hastamda kan tahlillerinin yanı sıra karın ultrasonu da istediğimde karaciğerlerinde yağlanma, bazen bu duruma eşlik eden büyüme olduğunu görünce mutlaka karaciğere destek olan bazı uygulamaları da ekliyorum. Sonuç: Daha enerjik bir beden, daha güzel bir cilt, göz altı morluklarının azalması ve düşen kolestrol düzeyi. Karaciğeri temizleyen uygulamalar yapıldığında ilk birkaç gün kötü kokulu dışkılama ve idrar olabilir. Bu aslında iyi bir işarettir, tedirgin olmayın.

• 5 litre su• 5 tane orta boy enginarın çanak yaprağı, 3-4 tanesap yaprağı• Yarım kilo taze hindiba (Bulamazsanız 3 küçük avuç dolusu kuru hindiba)• 1 adet iri iri rendelenmiş kök zerdeçal• Yarım tatlı kaşığı kuru lavantaHazırlanışı:Tüm karışım yaklaşık 3-4 dakika kaynatılır, 7-8 dakika demlenir. Ilınınca temiz bir bidona, tercihen cam kaba konulur. Serin bir yerde en iyisi buzdolabında saklanır. Soğuk olmadan oda sıcaklığında sabah ve akşam günde 2 kez aç karnına hemen yemeklerden önce içilir. Tadı çok acımsı gelirse içine biraz bal ve çok az limon katabilirsiniz. Bu kürü haftada bir veya 10 günde bir taze hazırlayarak 40 güne tamamlayabilirsiniz. Alkol kullananlar bu dönemde alkol tüketimini en aza indirmeli.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir