Kilo aldım veremiyorum diyenlerKilo aldım veremiyorum diyenler
6 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 7.837 kez okundu.

Kilo aldım veremiyorum diyenler bu haber size. Sağlıklı olmak için fazla kilolardan kurtulmalısınız ama ne yapacağınıza karar veremiyorsunuz. Size yardım olalım o zaman. Bazı ufak önerilerle kolaylıkla zayıflamak mümkün. Tek kural istikrar.

Güne ılık su içerek başlayın ve gün boyunca 2,5 lt su tüketmeye çalışın, bu litrenin altına inmeyin. Her gün çiğ sebze, salata gibi öğünleriniz olsun. Ara öğünlerde bir porsiyona denk gelecek kadar meyve tüketin, yanında 2 yemek kaşığı yoğurtta yiyebilirsiniz.

Kızartmalardan, aşırı yağlı gıdalar vede sakatatlardan uzak durmak zorundasınız. Az yağlı, zeytinyağlı veya ızgara seçeneklerini kullanın. Kırmızı yada beyaz et hiç fark etmez, ızgara veya fırında pişirerek yağ tüketimini azaltın.

Doymuş yağlardan sakının özellikle margarinlerden.  Beyaz ekmek yerine kepekli, tahıllı veya tam buğday ekmek tüketebilirsiniz. Tuzu tamamen sofranızdan kaldırın ve yemeklerinize sonradan tuz eklemeyin. Yemeklerden sonra bitki çayı tüketin.

Çok geç saatlere yemek yemeyin. Özellikle en geç 7  yada  8’den sonra  hiç bir şey yemeyin, meyve bile! Bunlar bizim önerilerimiz, uyguladığınız takdirde kilonuzdaki değişiklikleri görecekseniz.

Sağlıklı günler dileriz…

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git