Kilo almak için ne yemeliyim?Kilo almak için ne yemeliyim?
18 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 2.479 kez okundu.

Kilo vermek isteyenler için pek çok açıklama ve yöntem var fakat aynı durum kilo almak isteyenler için söz konusu değil. Bu yüzden kilo almak isteyen pek çok insan aslında bu durumdan şikayetçi. Biz de bunun için kilo alma önerileri vermek istedik.

Zayıflıktan şikayet eden insanların aslında kilo almaları düşünüldüğü kadar da kolay değil. Kilo almak için bol miktarda ekmek yemek ya da aşırı yağlı, şekerli, tuzlu abur cuburlar tüketmek kesinlikle yapılan en büyük hatalardan. Bu gıdalar vücudunuza yağ depolamaktan başka bir işe yaramaz ve aynı zamanda sağlığınızdan olabilirsiniz.

Kilo alabilmek için öncelikle bir uzmana danışmakta fayda var. Fakat böyle bir olanağınız yoksa size birkaç öneride bulunmak istiyoruz.

Gün içinde yanınızda devamlı kuru meyve ve ceviz, badem, fındık gibi çerezler bulundurun. Kuru meyvelerin kalori değerleri çok daha fazla olduğu için tüketmeniz gereken gıdaların başında geliyor.

Her gün bir öğününüzü sütlü tatlılara ayırın ve üzerine ceviz, fındık, fıstık gibi gıdalar serpin.

Kahvaltılarda çay ya da kahve yerine meyve suyu veya süt tüketin.

Yemeklerinize keten tohumu ekleyin.

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun.

UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git