Kilo sorunu ve nedenleri

19
Kilo sorunu ve nedenleri
Kilo sorunu ve nedenleri

Kilo sorunu ve nedenleri aslında çok uzayacak yüzlerce detaya dayanmakta. Biz sizler için en önemlilerini seçerek derledik. Kilo sorunu ve nedenleri dediğimizde akla genellikle alışkanlıklar gelir ama bunun dışında irsi bazı problemler de ülkemizde sıkça görülmektedir.

Kilo sorunu genelde kişilerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarının olmamasından kaynaklanır. Ülkemizdeki en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezite beslenme alışkanlıkları yüzünden git gide artıyor. Sağlığınızın altın anahtarı ideal kiloda saklıdır. Kilonuz yerindeyse sağlığınız yüzde 50 yerindedir. Bu yüzde kilosuzlarda daha da artar yani sağlıklı olabilmek ve yaşayabilmek için önce ideal kiloda olmalısınız.

Kilo sorunu ve nedenlerinin başında beslenme alışkanlıkları, irsi hastalıklar, dikkatsizlik, hareketsizlik, alışkanlıklar gelir. Beslenme alışkanlıklarınızı bir diyetisyene giderek anında çözebilirsiniz. İrsi problemleri de bir uzmana başvurarak alt edebilirsiniz. Hareketsizlik problemini kendiniz çözebilirsiniz. Günde 1-2 saat yürüyüş sizi kendinize getirecektir. Alışkanlıklar da sizin elinizde. Yediklerinize dikkat etmek her zaman kişini kendi elindedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here