Kilo sorunu ve nedenleriKilo sorunu ve nedenleri
27 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.494 kez okundu.

Kilo sorunu ve nedenleri aslında çok uzayacak yüzlerce detaya dayanmakta. Biz sizler için en önemlilerini seçerek derledik. Kilo sorunu ve nedenleri dediğimizde akla genellikle alışkanlıklar gelir ama bunun dışında irsi bazı problemler de ülkemizde sıkça görülmektedir.

Kilo sorunu genelde kişilerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarının olmamasından kaynaklanır. Ülkemizdeki en büyük sağlık problemlerinden biri olan obezite beslenme alışkanlıkları yüzünden git gide artıyor. Sağlığınızın altın anahtarı ideal kiloda saklıdır. Kilonuz yerindeyse sağlığınız yüzde 50 yerindedir. Bu yüzde kilosuzlarda daha da artar yani sağlıklı olabilmek ve yaşayabilmek için önce ideal kiloda olmalısınız.

Kilo sorunu ve nedenlerinin başında beslenme alışkanlıkları, irsi hastalıklar, dikkatsizlik, hareketsizlik, alışkanlıklar gelir. Beslenme alışkanlıklarınızı bir diyetisyene giderek anında çözebilirsiniz. İrsi problemleri de bir uzmana başvurarak alt edebilirsiniz. Hareketsizlik problemini kendiniz çözebilirsiniz. Günde 1-2 saat yürüyüş sizi kendinize getirecektir. Alışkanlıklar da sizin elinizde. Yediklerinize dikkat etmek her zaman kişini kendi elindedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git