Kilo verdiren besinler

Kilo verdiren besinler


Kilo vermemizi kolaylaştıracak besinlerle sağlıklı ve hızlı zayıflamanız mümkün. Besin desteği kilo vermede en önemli konulardan biridir ve sağlıklı zayıflayabilmeniz için doğru besinleri seçmenizde fayda var.

Her şeyden önce kilo vermek için yemek yemeyi azaltmak ve egzersiz yapmak kesinlikle ön planda olmalı. Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak şart, kahvaltınızı ince dilimlenmiş iki dilim ekmek, yağsız peynir ve bir adet haşlanmış yumurta ile yaparak güzel bir kahvaltı ile başlayın. Yumurtanın tümüne yakını proteinden oluşur bu nedenle size büyük yardımı olacaktır.

Gün boyunca ayva, elma, armut gibi meyveler tüketin çünkü bu meyvelerde  bol miktarda lif bulunuyor. Özellikle şekerinizi ve kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı olacaktır.

Yemeklerinizde azda olsa et kullanmaya dikkat edin çünkü et tokluk hissi verir. Ayrıca ette ve balıkta bol bulunan lösin adındaki aminoasit kaslarınızın kalori harcamasını kolaylaştırıyor.

Kilo vermenizde size yardım edecek en etkili önerilerden biri de yeşil çaydır. Kateşinler adı verilen madde ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını artıran antioksidanlar yeşil çayda çok fazla bulunur.

Yağlar arasında en değerlisi olan zeytinyağı omega 6 yağ asitleri içerik ve kalori yakmanızı kolaylaştırır. Salatalarınızda da zeytinyağı kullanmanız da fayda var.

Tarçında zayıflamanıza yardımcı oluyor. Yemek sonrası insülin artışını engellemek için tarçın tüketebilirsiniz.

Bazılarınızın sofrasından hiç ayırmadığı sirke zayıflamada da etkili. Mideyi rahatlatır ve uzun süre tokluk hissi verir. Bu sayede acıkmaz ve daha fazla tüketmezsiniz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir