Kilo verememe nedenleriKilo verememe nedenleri
11 Şubat 2015 tarihinde eklendi, 2.283 kez okundu.

Kilo verememe nedenleri kilo veremeyenleri yakından ilgilendiren bir haber olsa gerek. Aslına bakarsanız kilo verememe durumu çok standart sebeplere bağla. Kilo vermek için yapmanız gerekenlerin bir listesini çıkartalım ve sizde hızlı ve sağlıklı kilo vermenin artık tadını çıkartın.

Kilo verememe nedenleri arasında ilk sırayı kahvaltıyı atlamak geliyor. Güne aç ve enerjisiz başlayan gün boyunca doymuyor ve daha fazla yemek tüketiyor.

Sadece tadına bakarak başladığınız atıştırmalıklar size yine kilo aldıran en önemli nedenlerden biri. Özellikle kadınlar günlerinde tadına bakmalara son vermeli.

Şeker bağımlılığı kilo verememe nedenlerinizin en önemli maddelerinden biri. Ufak şekerlemeler, çikolatalar ve benzeri her gıda kilo verememe nedeniniz, hemde çok net!

Yağ ve yağlı besinler tüketmektende vazgeçmelisiniz. Özellikle FastFood ve hazır gıdalar diye adlandırılan besinlere son verip yağsız ev yemekleri tüketmeye başlamalısınız.

Kalsiyum alımına dikkat etmelisiniz. Vücudunuzun direnci sizi zayıflamaya teşvik eden önemli unsurlardan bir diğeri. Süt, yağsız peynir, yoğurt ve füme somon gibi besinler sık sık tüketmelisiniz.

Kilo verememe nedenleriniz bunlar, sıra uygulamakta..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git