Kilo vermek istiyor musun?Kilo vermek istiyor musun?
19 Ekim 2010 tarihinde eklendi, 2.303 kez okundu.

Kilo vermek istiyorsan, metabolizmayı hızlandıracak bu gıdaları deneyin.Kilo vermek zor bir iş olabilir. Sadece tüm favori yiyeceklerini keserek düzenli egzersiz miktarını arttırmanız gerekiyor. Metabolizma artışını sağlayan bazı besinlerin olduğunu çoğu insan farkında değil. Bu besinler daha hızlı ve daha az çaba ile kalori yakmanıza yardımcı olacaktır.

Yoğurt

Kilo vermeye çalıştığınız zamanda yoğurt sizin için çok faydalı bir besindir. Enerji ihtiyacınız için oldukça gereklidir.Çünkü protein açısından oldukça zengindir. Metabolizmanı hızlandırmaya yarayan bu gıdayı tükettiğinde vücudun çok çalışmak zorunda kalır. Tabiki sadece az yağlı yoğurt yemen gerekiyor. yoksa her şeyin tam tersi olacağına emin olabilirsin!

Yeşil Çay

Yeşil çay muhtemelen vücudun metabolizmasını artırmak için kullanılan en yaygın maddedir. Yapılan araştırmalara göre yeşil çay vücutta pek çok mucize gösterdiğine rastlanmaktadır. Yeşil çayın hem içmesi keyiflidir hemde kilo vermenize yardımcı olacaktır.Ayrıca yeşil çay bazı kanser türlerini de önlemeye yardımcıdır.

Kahve

Bazı insanlar kahveyi gizli kilo verdiren gizli madde olarak tanımlamaktadırlar. Ancak durum bu şekilde değildir. Kafein metabolizmaya yararlı bir destek verebilmesine rağmen pek çok olumsuz yan etkilere de sebep olabilmektedir. Bu nedenle günde en fazla 1 ve 2 bardak tüketmelisiniz. Çok fazla tüketmeniz, uyku problemi gibi pek çok rahatsızlığı beraberinde getirebilir.

Sonuç olarak tükettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bazı besinler kilo vermenize ciddi oranda engel olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git