Kilo Vermek İstiyorsanız Meyve Suyu İçmeyin

Prof. Dr. Canan Karatay,  Küçükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide beslenme ile ilgili yine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Meyve suları ve beslenme konularına dikkat çeken Karatay, “Meyve suyunun alkolden bir farkı yok” dedi. Karatay, ekmeğin kansere davetiye çıkardığını, buğday ekmeğinin ise insülin değeri açısından normal ekmeğe göre daha zararlı olduğunu belirtti. Meyve suyunun ise, alkol ile eş değer olduğunu açıkladı.

Meyve suyu, alkol gibidir. Karaciğeri yağlandırır. C vitamini sadece meyve suyunda var diye halkın beyni yıkanmış. Ortamda şeker varken, C vitamini hücreye girmez. Şeker, C vitaminiyle yarışır. Meyve yiyorum, faydalı diye kendinizi kandırdığınızı sanmayın. Meyvenin fiyatı arttı diye de üzülmeyin. Çünkü meyve yetişirken kullanılan suni gübre, böcek ve tarım ilaçları, mantar ilaçları eklendiği zaman toprakta hiç mineral kalmıyor, zehir oluyor.” dedi.

Ekmek ve Şeker Zehirdir

Ekmek ve şekeri zehir olarak niteleyen Prof. Dr. Canan Karatay, “Unlarda yüzde 10 katkı maddesi var. Bunların içinde bromür var. Bromür ağır metaldir ve kanser yapar. Birçok hastalığa sebep olarak, özellikle hormonal sistemi alt üst eder. Ülkemizde ekmek geleneksel ekmek değildir. Son 50 yılda piyasaya sürülen ekmek kimyasal dolu. Tek başına buğday, o kadar çok glüten ihtiva ediyor ki şekeri yükselterek, insülin salgılanmasını arttırıyor. İnsülin yüksekliği de kanser sebebidir” diye konuştu. Ekmek yemiyorum, bir dilim tam buğday yiyorum diyenler büyük bir yanılgı içindeler. Tam buğday insülini en fazla yükselten faktörler. İki dilim buğday ekmeği şekerden daha tehlikelidir. Ekmek vücutta inflamasyon başlatır. Kanser yapar.

Bal ve Yağlardaki Oyuna Dikkat!

Bal ile ilgili açıklamaları da tartışma konusu olan Prof. Dr. Karatay, “Balda fruktoz ve glukoz var. Fruktoz karaciğeri yağlandırır ve şeker hastalarının kesinlikle yememesi gerekir. Artık, eski ballar kalmadı. Çin’den bal aroması ithal ediliyor. Bir arı İstanbul’dan İzmit’e kadar uçabilir. Bütün GDO’lu besinleri toplayabilir. Şeker, kalp hastasıysanız, karaciğeriniz yağlıysa bal yemeyeceksiniz. Palmiye yağı işlem gördüğünde kanserojenleşir. Trans yağlar meydana gelir. Trans yağlar kanserojendir. İşlenmiş, fabrikadan çıkan her şeyin içinde bulunuyor. Margarin haline gelen her sıvı yağ trans yağ haline dönüşmüştür. Kanserojendir” uyarısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here