Kilonuzu Korumanın Farklı Yolları

Kilonuzu korumanın farklı yolları


Kilonuzu korumanın o kadar çok farklı yolu vardır ki duyduğunuzda çok şaşıracaksınız. Kilo korumanın farklı yolları nelerdir merak eden çok, bu sebeple bizde kilo korumanın yollarını sizin için araştırdık. Kilo vermek yada kilo almanın yanı sıra kilo korumak çok daha zordur ve çok daha önemlidir.

1) Beyaz un, beyaz şeker, kızartma, şarküteri ürünleri ve şekerli meşrubatlardan uzak durun.

2) Her şeyden önce inanın, karar verin. Zayıflama beyinde başlar, unutmayın.

3) Başlamaktan önemlisi istikrarlı olmak ve devam etmektir. Kendinizi sürekli motive edin.

4) Yemek aralarında ılık, sıcak su, ayrıca başta yeşil çay olmak üzere sık sık bitki çayları için.

5) Bir adım ölçer alın ve onu günde 10 bine tamamlamaya çalışın.

6) Zencefil, sivribiber, kekik, biberiye gibi toksin atmaya yardımcı baharatları tüketin.

7) Akşam geç ve ağır yemeyin. Dolu mideyle yatağa girmeyin.

8) Mutlaka kahvaltı edin, asla öğün atlamayın. Ara öğünlerde başta meyve olmak üzere sağlıklı atıştırmalar yapın.

9) Doğru nefes aldığınıza emin olun ve gün içerisinde 20-30 kez sık sık geriye doğru esneyip burundan nefes alıp ağzından verin.

10) Beslenme programınızda tam buğday, yulaf ezmesi, yağsız süt ürünleri, balık, tavuk etinin beyaz kısmı, yumurta beyazı, yeşillikler, bakliyatlar, sebzeler, az şekerli mevsim meyveleri ve ölçülü miktarda zeytinyağı olsun.

11) Düzenli kan tahlili yaptırın. Kilo veremiyorsanız veya zayıflarken kendinizi kötü hissediyorsanız hekime başvurun.

12) Birden aşırıya kaçmak yapmak yerine az miktarlarda olmak koşuluyla özlediğiniz gıdalardan az az, nefsinizi köreltecek şekilde tüketin.

13) Ornitin doğal hapları kiloyu hemen geri almamak konusunda yardımcı olabilir.

14) İştah patlamalarına engel olmak için sık sık iştahı baskı la maya yardımcı olabilen yeşil elma, zerdeçal, nane kokularını koklayın.

15) Beden tipinize göre beslenmeyi öğrenmek ve size kilo aldırabilirken başkasına aldı rmayabi len gıda la rı öğrenin.

16) Mutlaka kendinize sözünü dinleyeceğiniz bir sağlıklı yaşam, diyet dostu edinin. Bu kişi haftada bir kilonuzu ölçsün ve sizi ara sıra kontrol etsin. Bu kişi sözünü size geçirebilecek biri olabilir.

17) Aşırı iştaha engel olamıyorsanız hekime danışarak bazı destekleri kullanabilirsiniz. Çok özel durumlarda ise ancak ve ancak tıbbi kontrol ve hekime danışarak kimyasal ilaçlara başvurulabilir.

18) Ömür boyu hiç aksatmadan düzenli spor ve egzersiz yapmak çoğu kişi için nerdeyse olanaksızdır. Zaten bunu başarabilenler kilo almıyor. Ama zayıfladıktan sonra da haftada 3 kez olsun spor veya egzersizi bırakmayın. Hiçbir şey yapamıyorsanız evde yarım saat hızlı hızlı dans edin. En azından nabzınızı hızlandırın ve ter atın. Hiç vakti t olmadığını ve spor salonlarına gidemediklerini söyleyenler bileI yarım saat dans edebilir.

19) İnsanda stresin ve gerginliğin azalmasını sağlayarak daha bilinçli yemek yemeye yardımcı olan bir rahatlama, gevşeme tekniğini öğrenmenizde sayısız yarar var. Çünkü günlük yaşamın koşturmacası gittikçe iç dengeleri bozar.

20) Düzenli masaj yapın, eğer yaptırabiliyorsanız yaptırın. Kişi ara sıra soyunmalı ve kendi bedenini kontrol etmeli. Ciddi bir değişiklik varsa erkenden farkında olmalı. En azından haftada bir kez kendinizi iç çamaşırları üzerinizdeyken iyice kontrol edin ve fazlalık olan yerlerinizi inceltmeyi hayal edin.

21) Ayda 1 kez aynı giysiyle resim çektirin ve her ay aradaki farkı gözlemleyin. Bu resimlerden kendinize bir albüm yapın ve sırasıyla tarihlendirin.

22) Doğru yemeği biliyorsunuz ama doğru içmeyi biliyor musunuz? Pek çok kişi “Az yiyiyorum ama kilo veremiyorum” der. Ben de onlara içeceklerini sorarım. Gün boyu az yemek yediği halde çok miktarda yağlı ayran, kolalı içecek, meşrubatlar, şeker eklenmiş içecekleri bol tüketen kişilerde görünmeyen kalori ve bazen de yağ alımı olur.Az yiyor olabilirsiniz ama içeceklerle tahmininizden fazla şeker veya yağ alıyor olabilirsiniz. Sadece ne yediğiniz değil ne içtiğiniz de önemlidir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir