Medikal Estetik Uzman Dr. Mustafa Karataş

Kilonuzu sabitleyin


Ne kadar aç kalsanız da göbeğinizden kurtulamıyorsanız, basenlerinizi artık saklamaktan yorulduysanız, yağları yakmak yerine dondurma vaktiniz gelmiş demektir. Bugüne kadar zayıflamak için vücuttaki yağlar ısıtılıyordu. Oysa yeni çıkan bir yöntem yağları dondurarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Medikal Estetik Uzman Dr. Mustafa Karataş, “İnceldim, fakat ne yaparsam yapayım bel simidim, kollarım, iç bacağım, kalçamın alt kısmı gitmiyor gibi şikâyetler duyuyorsunuz. Zeltiq yöntemiyle rahatsız olunan bölgeye tek bir seans uygulama yaptırabilirsiniz” diyor. Kilo versek de, bir türlü kurtulamadığımız lokal fazlalıkları hedef alan Zeltiq sistemi, farklı bir mekanizmayla çalışıyor. Dr. Mustafa Karataş, “Zeltiq diye adlandırılan alet, aslında dondurarak şekil veriyor, özel jel pedle korunan cilt, vakumlu bir kapsülün içine çekiliyor ve uygulama boyunca sistem iki kat cilt arasında kalan yağ hücrelerini dondurma işlemini yapıyor. Uygulama esnasında hasta ilk üç ya da dört dakikada sadece vakumun etkisiyle bir sızı hissediyor, fizyolojik olarak cilt altı yağ dokusunu artı 4 ile eksi 4derece arasında değişen ısılarda soğutmak donma etkisi yaratıyor. Donma etkisi, yağ hücrelerinde programlanmış hücre ölümünü başlatıyor, işlem sonrası jel pedlerle korunan ciltte hafif bir kızarma dışında iz kalmıyor” diyor.

Yöntem, 45-60 dakika sürüyor ve tek bir seans olarak uygulanıyor. Yağ doku hücrelerinin sıfır dereceye kadar dondurulması sağlanıyor. 14. günden sonra uygulanan bölgede küçülme gözlenmeye başlıyor, ikinci ve üçüncü aylarda tam sonuç görülebiliyor. Yöntem, bu bölgedeki yağ hücrelerinin yüzde 30’unun donarak ölmesine ve karaciğerden lenf yoluyla, vücuttan atılmasına yardımcı oluyor. Aynı bölgeye tekrar uygulama yapmak için 6-8 ay kadar bir süre geçmesi gerekiyor. Hiçbir cerrahi müdahale olmaksızın cildin altındaki yağ hücrelerine ulaşılıyor. Zeltiq yönteminde her bölge için sadece tek seans yeterli oluyor. Uygulama sırasında ve sonrasında hasta bir ağrı hissetmiyor; morluk oluşmuyor.

İdeal kilo şart
Bu yöntemin uygulanması için aşırı kilo sorunu değil, fazlalık sorunu olması gerekiyor. Ayrıca sadece karın-bel bölgesine değil; basen, bacaklar, kollar, sırt ve erkeklerde meme dokusuna da uygulanabiliyor.Haberin tamamı Formsante Aralık sayısında.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir