Kışın kilo almak daha kolayKışın kilo almak daha kolay
4 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.223 kez okundu.

Havalar soğudukça vücut enerjisi düşer ve kişiler daha çok enerji alacağını düşünüp yemek düzenlerini alt üst ederler. Ayrıca yürüyüşler havaların soğuk ve yağışlı olmasından dolayı azalır. Kış ayları en çok kilo alınan dönemlerden biridir, dikkatli olmakta fayda var.

Kış kapıyı çaldı ve kilolar kapıda sizi bekliyor. Fırsat vermemek için bazı önerileri değerlendirmeniz gerekiyor.  Kışın soğuk hava araç kullanımını artırır ve egzersiz durumunuz sıfıra iner. Ayrıca kışın yeme güdüsü artar. Soğuk havanın verdiği miskinlikle de birleşince eşittir kilo anlamına gelir.

Kış ayları en çok kilo aldıran aylardır bu nedenle eski alışkanlıklarınızı sürdürmelisiniz. Örneğin yağmur yoksa kesinlikle yürümeye devam edin. Yemeklerinizdeki oranları ve zaman dilimlerini değiştirmeyin. Saatlerin değişmesi ile bu  düzen iyice bozuldu biliyoruz ama dikkat etmelisiniz. Akşam 7’den sonra asla yemek yemeyin, meyve bile!

Su tüketimi de kışın azalır. Hava soğuktur ve su içesiniz yoktur ancak bu yanlış. Yazın olduğu gibi günde 2-3 litre su içmek zorundasınız aksi takdirde metabolizmanız yavaşlar ve çok hızlı kilo alırsınız.

Kışın kilo almak konusunda sorularınız varsa haberin altındaki yorum kutusundan bize iletebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git