Kışın kilo almamak için

16
Kışın kilo almamak için
Kışın kilo almamak için

Havalar soğudu ve hareket etme isteği git gide azalıyor. Soğuk hava ile beraber gelen uyuşukluk ve isteksizlik bir çok hareketi yarıda kesmenize neden oluyor. Hareketsizlik de beraberinde fazla kiloları getiriyor. Evde yada kapalı ortamlarda daha çok zaman geçirmeniz de kilo almanıza neden oluyor.

Yaz aylarında etkinlik yada aktivite daha çok olduğu bir kesin. Kışın herkes işten eve yada direkt kapalı bir ortamda saatlerce zaman geçirme peşinde. Hareketsizlik beraberinde kilo getiriyor. Özellikle araba kullananlar neredeyse hiç yürüyüş yapmamış oluyor. Bu nedenle kışın git gide kilo alma oranları artıyor.

Normal olarak ne kadar az hareket edersek o kadar az yemeliyiz ancak biz standartlarımızı hiç değiştirmeyip aynı yemek ölçülerine devam ediyoruz ancak hareket sayısı azalıyor, buda hemen kilo almanıza neden oluyor.

Kışın kilo almamak için akşam yemeğinizi en geç 7 yada 8 de yemelisiniz. Gece yatma saatinizde 4 saat önce akşam yemeğini yemezseniz kilo almamanız imkansız. Ayrıca akşam yemeğinden sonra televizyon karşısında atıştırmayın. Özellikle meyve tüketimine dikkat! Meyve sağlıklı bilinse de hareketsiz bir bireyin akşam yatmadan önce hareketsiz geçirdiği 3-4 saat içerisinde tükettiği meyve, içerdiği şeker miktarından dolayı kötü sağlık problemlerine neden olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here