Kolay kilo vermenin yolları

Kolay kilo vermenin yolları


Herkes hızlı ve kolay kilo vermek ister. Sizde kolay kilo vermek istiyorsanız uymanız gereken bazı kurallar var. Ne kadar “kolay kilo vermek” denilse de yapmanız gerekenler listesi illaki olacak. Eğer kararlıysanız şimdi kolay kilo verme zamanı.

Kolay kilo vermenin yollarını merak edenler için bir araştırma ve değerlendirme yaptık. Ortaya çıkan sonuçları şimdi sizlerle paylaşıyoruz.  Çok sık yediğiniz ama kalori anlamında en yüksek besini bulun ve 40 gün hayatınıza hiç sokmayın. Tadını unutmak için bu süreyi atlatırsanız işiniz kolay.

Benzer tatları kalori değerlerine göre değiştirin. Örnek verecek olursa portakal suyu yada vişne suyu yerine soda içmenizi öneririz. Bunun dışında sıvı tüketiminde su içme alışkanlıklarınız gözden geçirin.

Yediğiniz hiç bir yemekte sos kullanmayın çünkü kim ne derse desin bütün sosyal yüksek kalorili maddeler içerir. Yemek yedikten sonra mümkünse yürüyüş yapmaya çalışın ve kesinlikle yemekten hemen sonra uyumayın.

Sık sık yemek yemelisiniz ama hepsi çok az porsiyonlardan oluşmalı.  Bu sayede açlık hissini yitirecek hep top olacak ama az az yediğiniz için kilo almayacaksınız.

Uyku düzeni de kesinlikle önemli, fazla kilolu olanların yüzde seksen kadarında uyku problemleri mevcut. Az uyku yada çok fazla uyku kilo problemine neden olur. Ortalama uyku süreniz ortalama 6-7 saat olmalı.

Hazır yemeklerden de uzak durmalısınız. Dışarıda tüketilen hazır gıdalar genelde kötü yağlardan yapılır ve kalori değerleri çok yüksektir. Buda sizin çok kolay kilo almanızı sağlar.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir