Kolay kilo vermenin yolları

21
Kolay kilo vermenin yolları
Kolay kilo vermenin yolları

Herkes hızlı ve kolay kilo vermek ister. Sizde kolay kilo vermek istiyorsanız uymanız gereken bazı kurallar var. Ne kadar “kolay kilo vermek” denilse de yapmanız gerekenler listesi illaki olacak. Eğer kararlıysanız şimdi kolay kilo verme zamanı.

Kolay kilo vermenin yollarını merak edenler için bir araştırma ve değerlendirme yaptık. Ortaya çıkan sonuçları şimdi sizlerle paylaşıyoruz.  Çok sık yediğiniz ama kalori anlamında en yüksek besini bulun ve 40 gün hayatınıza hiç sokmayın. Tadını unutmak için bu süreyi atlatırsanız işiniz kolay.

Benzer tatları kalori değerlerine göre değiştirin. Örnek verecek olursa portakal suyu yada vişne suyu yerine soda içmenizi öneririz. Bunun dışında sıvı tüketiminde su içme alışkanlıklarınız gözden geçirin.

Yediğiniz hiç bir yemekte sos kullanmayın çünkü kim ne derse desin bütün sosyal yüksek kalorili maddeler içerir. Yemek yedikten sonra mümkünse yürüyüş yapmaya çalışın ve kesinlikle yemekten hemen sonra uyumayın.

Sık sık yemek yemelisiniz ama hepsi çok az porsiyonlardan oluşmalı.  Bu sayede açlık hissini yitirecek hep top olacak ama az az yediğiniz için kilo almayacaksınız.

Uyku düzeni de kesinlikle önemli, fazla kilolu olanların yüzde seksen kadarında uyku problemleri mevcut. Az uyku yada çok fazla uyku kilo problemine neden olur. Ortalama uyku süreniz ortalama 6-7 saat olmalı.

Hazır yemeklerden de uzak durmalısınız. Dışarıda tüketilen hazır gıdalar genelde kötü yağlardan yapılır ve kalori değerleri çok yüksektir. Buda sizin çok kolay kilo almanızı sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here