Kolesterol düşürücü bitkilerKolesterol düşürücü bitkiler
30 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 4.120 kez okundu.

İbrahim Saraçoğlu kolestrol düşürücü bitkiler hakkında merak edilenleri açıklıyor. Kolestrolü düşürmeye yönelik hazırlanabilecek mükemmel kürler olduğunu açıklayan Saraçoğlu, insanların bu kürlerden fayda görebileceklerini söylüyor.

Ancak hiperkollestremi denilen bir hastalık yani karaciğerin kolestrolü fazla üretmesi hastalığı da vardır. Bu hastalık genetik bir hastalıktır ve ilaç kullanmaları da şarttır. Fakat kolestrolü 230-250-260- 300 gibi değerlerde bu kolestrolü düşürücü bitkilerle hazırlanacak kürler faydalı olabilir. Yeşil mercimek çorbasını haftada en az 4 kez tüketilebilir.

En az mercimek kadar etkili kırmızı turp yumurta büyüklüğünde öğleden önce ve öğleden sonra günde 2 kez tüketilmesiyle kolestrol düşer. Katı yağlardan uzak durulacak. Akşam tatlı tüketilmeyecek.

Ayrıca aktarlardan alınabilecek Hibiskus çayı da kolestrolü düşürmeye faydalıdır. Bu çayı 1 tatlı kaşığı çayı 1 bardak suda 3-4 dakika kaynatıp suyu süzerek hazırlanmaktadır. Bu çaydan günde 2 kez tüketilmelidir. Ayrıca bu kolestrol düşürücü bitkilere verilen örneklerden hepsi aynı anda kullanılmamalıdır. 1 hafta mercimek, 1 hafta hibiskus çayı gibi kür şeklinde uygulanması gerekmektedir.

Günde 2-3 adet ceviz tüketiminin iyi huylu kolestrolün tedavisinde ilaçlara destek olarak  faydalı olabilir.

Fazla Kilo
Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun.

UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Etiketler:

Kolesterol düşürücü bitkiler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git