Kolesterol düşürücü bitkisel ilaçlar



Kolesterol düşürücü bitkisel ilaçlar
23 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 1.588 kez okundu.

Kolesterol, özellikle hayvansal gıdalarda bulunur ama vücuttaki kolesterolun ancak ufak bir kısmı gıda kaynaklıdır; çoğu vücut tarafından sentezlenir. Kolesterol kanda normalden fazla bulunması halinde damarlarda birikerek damar sertleşmesine (ateroskleroz) yol açar. Bazen de safra pigmentleri ile birleşerek safra taşlarının oluşumunda rol oynar.

Kolesterol düşürücü bitkisel ilaçlar ile bu soruna çözüm bulan çok kişi olduğunu söyleyebiliriz.  Kolesterolünüzü düşürmek için özellikle kepekli gıdalar tüketin, az yağlı süt, yoğurt ve peynirleri seçin, posa içeriği yüksek olan sebzeler, meyveler, kuru baklagilleri her gün tüketmeye çalışın, pilav, makarna, çorba, börek gibi yiyecekleri bitkisel sıvı yağlarla özellikle zeytin yağı ile yapmaya özen gösterin.

Kolesterol Düşürücü Bitkisel Kürler Şunlardır;

  • 1 bardak kaynar suya, 1 çay kaşığı zencefil, 10 dakika bekletilir, günde 3 bardak içilir. Günde en fazla 2-3 bardak içilebilir.
  • 1 bardak suya 4-10 gram zerdeçal, 10 dakika kaynatılır, günde 2-3 bardak içilir.
  • 5 bardak su, 100 gram hayıt tohumu, 10 dakika kaynatılır, içine 1 limon, 2 adet aspirin, 30 gram karabaş otu, 10 gram oğul otu ilave olarak eklenir. 10 dakika bekletilip 1 günde tüketilir.
  • 1 bardak kaynar su, 4-10 gram kantaron, 10 dakika bekletilir, günde 2 bardak içilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git