Kolesterolü düşürmenin yolları

Kolesterolü düşürmenin yolları


Dr Öz Show programıyla tüm dünyaya sağlık konusunda önemli tavsiyeler veren Mehmet Öz kolestrolü düşürmenin yollarını bize açıklıyor. Ailesinde kolestrol problemi bulunmayan kişilerde bile yüksek kolestrol durumu olabiliyor. Dr Öz bazı yiyeceklerin yüksek kolestrol içerdiğini ve bu yiyecekleri alternatifleriyle değiştirerek kolsetrolü düşürmeye yardımcı olabileceğini açıklıyor.

İlk olarak 1 yemek kaşığı tereyapında 30 miligram kolestrol olduğunu söyleyen Dr Öz tereyağı yerinde muz gibi taze bir meyveyi alıp onun püresini yaparak sıfır kolestrolle fırında nefis yemekler yapılabileceğini açıklıyor.

Tereyağından sonra kolestrolü etkileyen ikinci büyük faktör dondurma. Dondurma 90 miligram kolestrol içeriyor. Dondurma yemek yerine yoğurdu dondurarak tüketildiğinde sadece 10 miligram kolestrol alınmış oluyor.

Dr Öz kolestrolü etkileyen 3. büyük faktörün mayonez olduğunu söylüyor. 5 miligram kolestrol içeriyormuş. Sanviçlerinizin içine mayonez sürmek yerine taze avokado dilimleri ekleyebileceğinizi öneren Dr Öz mayonezle aynı kremamsı tat ve sıfır kolestrol içerdiğini de ekliyor.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir