Loğusalık Döneminde Emzirme

Loğusalık döneminde emzirme


Fazla olan loğusa kanamaları için, 1 bardak kaynar suya, 2-4 gram kuru yapraklı ökse otu yapraklarında ya da tohumundan konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

Loğusalık bir kadının en özel dönemlerinden biridir. Çoğu takviye anne sütüne geçtiği için bu dönemde ilaç kullanılmaması önerilir.Isırgan otu ve rezene bu dönemde içilebilecek en yararlı iki çaydır. Günde 2 fincan ısırgan çayı ile 4-5 fincan rezene çayı içmek sütün kalitesini artırır.

Soya fasulyesi hem sütün bol olmasını sağlar hem de bebeğin zekâsının gelişimi için çok faydalıdır.Loğusa döneminde, tarçın, gül suyu, dereotu, fesleğen, maydanoz, limon, tuz, esmer şeker kullanılabilecek en uygun baharatlardır.

– Ayvanın kompostosu ve reçelinin yenilmesi tavsiye edilir.

– Sıklıkla nohut yenmesi önerilir.

– 2 bardak kaynar suya 8 gram bitki konur ve 10 dakika bekletilir. Bu karışımdan günde 2-3 bardak içilmesi önerilir.

-1 bardak kaynar suya, 4-10 gram tohum konulur. 10 dakika bekletilip günde 2-3 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

– Sütün kalitesini artırması için günde bir kaç adet hurma yenilmesi tavsiye edilir.

– 2 bardak kaynar suya 8-20 gram ısırgan otu konulur. 10 dakika bekletilen karışımın balla tatlandırılarak günde 1 bardak tüketilmesi tavsiye edilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir