Makarna Değil Sosu Kilo Aldırıyor

Makarna değil sosu kilo aldırıyor


Yıllardır hamur işi tüm gıdaların kilo aldırdığını düşünürdük. Bunun sebebi de bu güne nazaran piyasa da daha az uzman ve diyetisyen olması. Şimdilerde bu konu hakkında oldukça fazla haber okuyoruz çünkü dünya da şuan en hızlı yayılan hastalık obezite.

Beslenme konusunda yayınlanan haber çok ama bazıları bildiklerimizle aynı. Bilmediğimiz önemli şeylerden biri de makarnanın kilo yapmıyor olmasıymış. Uzmanlara göre makarna aşırı tüketilmediği sürece kilo aldırmıyor. Zaten fazla tüketilen en sağlık besin bile kilo aldırdığına göre makarna korkumuzdan sıyrılabiliriz.

Makarda asıl kilo aldıran unsur makarnaya konular soslar olması. En basiti makarna üzerine dökülen tereyağ bile kilo almanızı hızlandıracak bir etken. Mayonez ve ketçap katkılarıda buna sebep. Sade ve az yağda pişmiş makarna kilo aldırmıyor. Özel restaurantlarda soslu makarnalar çok trend ancak unutmayın hepsinde kilo aldırıcı maddeler var.

Tadını güzelleştirmek adına makarnalara katılan soslar kilo almanıza neden oluyor hatta hızlandırıyor. En güzeli eskiden yapılan ve unutulan yoğurtlu makarna. Ancak yine uzmanlar yoğurt tüketimini yemekten yarım saat yapın diyor. Kısacası makarnayı sade yediğimizde kilo aldırmıyor ve tabi 1 porsüyonu geçmemeliyiz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir