Mehmet Öz Türkler için önerilerde buldun

Mehmet Öz Türkler için önerilerde bulundu


Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, sağlıklı yaşamın sırlarını NTV’ye anlattı. Mehmet Öz bildiğiniz üzere Türk ve kültürümüzün beslenme alışkanlıklarından haberdar. Bu nedenle özellikle beslenme şekillerinin oldukça yanlış olduğunu düşünüyor. Hareketsizlik Mehmet Öz için Türkiye’nin en büyük sorunu.

Mehmet Öz’e göre sağlıklı bir beslenme için kendimizi zorluyoruz. Daha sağlıklı sofralar için daha sade gıdalar tüketmemiz gerektiğini söylüyor. Normal ve kuru kayısı, kiraz, vişne, domates, salatalık, ceviz, badem, dut gibi besinleri önünüzde bulundurun, hazırda beklesin diyor Mehmet Öz. Çünkü önünüzde durduğunda o besinleri tüketmek zorunda kalacağımızı söylüyor. İnsanlar kolay yolu seçtiği için hazır gıdalar daha çok tüketiliyor ve bu nedenle kilo almak kaçınılmaz oluyor.

Mehmet Öz Türk erkekleri içinde bir öneride bulundu. Özellikle göbek altı takılan kemere takılan Mehmet Öz erkeklerin kemeri göbek deliğinde olabilmeli dedi. Ayrıca bel çevrenizin boyunuzun yarısından az olması gerektiğini söylüyor.

Konuyu özetlemek gerekirse toplum olarak en büyük sorunlarımız hareketsizlik ve hazır gıdaya olan düşkünlüğümüz.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir