Mehmet Öz Türkler için önerilerde bulundu

24
Mehmet Öz Türkler için önerilerde buldun
Mehmet Öz Türkler için önerilerde buldun

Dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, sağlıklı yaşamın sırlarını NTV’ye anlattı. Mehmet Öz bildiğiniz üzere Türk ve kültürümüzün beslenme alışkanlıklarından haberdar. Bu nedenle özellikle beslenme şekillerinin oldukça yanlış olduğunu düşünüyor. Hareketsizlik Mehmet Öz için Türkiye’nin en büyük sorunu.

Mehmet Öz’e göre sağlıklı bir beslenme için kendimizi zorluyoruz. Daha sağlıklı sofralar için daha sade gıdalar tüketmemiz gerektiğini söylüyor. Normal ve kuru kayısı, kiraz, vişne, domates, salatalık, ceviz, badem, dut gibi besinleri önünüzde bulundurun, hazırda beklesin diyor Mehmet Öz. Çünkü önünüzde durduğunda o besinleri tüketmek zorunda kalacağımızı söylüyor. İnsanlar kolay yolu seçtiği için hazır gıdalar daha çok tüketiliyor ve bu nedenle kilo almak kaçınılmaz oluyor.

Mehmet Öz Türk erkekleri içinde bir öneride bulundu. Özellikle göbek altı takılan kemere takılan Mehmet Öz erkeklerin kemeri göbek deliğinde olabilmeli dedi. Ayrıca bel çevrenizin boyunuzun yarısından az olması gerektiğini söylüyor.

Konuyu özetlemek gerekirse toplum olarak en büyük sorunlarımız hareketsizlik ve hazır gıdaya olan düşkünlüğümüz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here