Obezite Körlük Riskini Arttırıyor!

Obezite körlük riskini arttırıyor!


Çağımızda pek çok insan kilolarıyla şikayet etmekte. Fakat kilosu obezite sınırına dayanmış olan kişiler için fazla kilolar dahada problem teşkil etmekte. Fazla kilolar ile hemen hemen tüm organlar kötü anlamda etkileniyor. Bunlardan biriside göz sağlığı.

Aşırı şişmanlık sonucunda kişilerde yüzde 95 görme kaybına neden olan ileri yaş hastalığı yani ‘sarı nokta’ hastalığına neden olmaktadır.

 

Tüm dünyada giderek artan obezite sorunu, göz hastalıklarına da davetiye çıkarıyor. Dünyagöz Hastaneler Grubu’ndan Prof. Dr. Hüsnü GÜZEL, görmemizin yüzde 90’ının meydana geldiği sarı nokta tabakasının işlevinin bozulması ile oluşan ve halk arasında 50 yaş sonrası hastalığı olarak bilinen Sarı Nokta (makula dejenarasyonu)’nın görülme oranının son yıllarda arttığını, bunun nedenlerinden birinin de obezite sorunun artması olduğunu söylüyor.

 

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir