Obezitenin tedavisi

Obezitenin tedavisi


Obezite sadece egzersiz, diyet yada ilaç ile tedavi edilememektedir. Eğer kişi sağlıklı diyet programı yapıyorsa, ideal kiloya ulaşabilecektir. Ancak ilerleyen dönemlerde sağlıklı beslenme davranışlarını kendine ilke edine biliyorsa ideal kilosunu da koruyabilecektir.

Obezite tedavisinde öncelikle kişinin sağlık durumu kesinlikle belirlenmelidir. Daha sonra kişiye özgü beslenme programı hazırlanmalıdır. uygulanan diyet kişiye özel olması şarttır. Kişinin sosyal hayatı çalışma şekilleri ve bünyesine göre diyetler şekillendirilmektedir.  En çok kilo verdiren ideal diyettir, ideal diyet ise kişiye özel diyettir.

Eğer kişi kilo almaya müsait ise kilo vermek için yaptıklarını hayat boyu devam etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde kilo alımları hızlı kilo alımları yada tekrar eski kilolara dönmek mümkün olabilir.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir