Ömrünüz Uzun Olsun

Ömrünüz uzun olsun


Herkes uzun ve sağlıklı bir yaşamın hayalini kuruyor. Yaşlanmayı geciktirme ve kanseri önleme konusundaki çalışmalarıyla dikkat çeken Dr. Richard Passwater, uzun yaşamın sırları hakkında bilgi verdi.

Solgar Araştırma-Gelistirme Merkezi Başkanı Dr. Richard Passvvater, ülkemizdeydi… Biz de işi bilene sormak istedik. Besin takviyeleriyle ilgili aklımızda olan soru işaretlerini ona yönelttik. Passvvater, bu ürünlerin faydalarını, nasıl kullanılması gerektiklerini ve sağlıklı yaşamın sırlarını bizimle paylaştı.

Doktorunuza danışın!

Bu ürünleri sağlık profesyonellerinin tavsiyeleri doğrultusunda kullanmak çok önemli. Besin desteği kullanmak isteyen kişilerin, kendilerine en uygun ürünleri seçerken bir eczacıdan, bir doktordan ya da konusunda uzman bir profesyonelden yardım alması gerekiyor. Gıda takviyelerini, bazı ilaçlarla birlikte daha farklı ve dikkatli kullanmak gerekebiliyor. Ya da kişinin o an kendine uygun gördüğü üründen daha uygun bir ürün var olabiliyor. Konu hakkında detaylı eğitim alan sağlık profesyonellerinden yardım almak bu nedenle önemli.

Neden ek desteğe ihtiyacımız var?

Günümüzde birçok insanın yaşam biçimi değişti. Modern hayatın getirdiği uzun çalışma saatleri, fiziksel ve duygusal stres, düzensiz beslenme ve yetersiz fiziksel aktivite birçok sağlık problemini de birlikte hayatımıza taşıdı. Besin destek ürünleri dünya genelinde kişilerin kendini daha iyi hissetmesini sağlamak, hastalıklardan korunmak, iyileşmeyi hızlandırmak, yaşlanma etkilerini geciktirmek, enerji desteği sağlamak, kişinin, gıdalardan alamadığı vitamin ve mineralleri düzenli ve dengeli almaşım sağlamak, yani kısaca, yaşam kalitesini arttırmak amacıyla kullanılıyor.

Sadece besin destekleri yetmez…

Dr. Richard Passvvater sağlıklı bir hayat için şu önerilerde bulundu: “Besin takviyelerini kullanma amacımız, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmekse, sadece bu destek ürünleri kullanmamız yeterli olmaz tabii ki. Yeterli ve dengeli beslenme, meyve ve sebzelerin bol miktarda tüketilmesi, düzenli egzersiz programları, sağlığımızı destekleyen diğer unsurlar… Bu maddelerin hepsini bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Aym zamanda stresi azaltacak hobiler edinmek, güzel arkadaşlıklarla bizi mutlu edecek sosyal ortamlarda bulunmak, günde en az sekiz saat uyumak, sağlıklı bir hayat sürmemizin için uygulamamız gerekenlerden sadece bazıları…

Omega-3 ve Koenzim Q-10

Birbirinden yararlı bu iki madde uzun ve sağlıklı bir yaşamın anahtarları. İşte, Dr. Richard Passwater’ın bu maddelerle ilgili söyledikleri:

“Geçtiğimiz yıl yapılan önlenebilir ölüm nedenleri anketine göre, Amerika’da yılda 84 bin ölümün sebebi, Omega-3 yağ asidinin yetersiz alımına bağlandı. Sağlık için vücudun ihtiyaç duyduğu ancak dışarıdan alınması zorunlu olan yağ asitleri olan Omega-3’ün sağlığımıza kattığı yararlar saymakla bitmiyor. Omega-3, ani kardiyak ölüm oramnı dokuz kat azaltırken, kardiyovasküler hastalık riskini yüzde 80, kalp durması riskini de yüzde 90 önlüyor. Dr. Passwater, göğüs kanseri riskini yüzde 32 önlediği klinik deneylerle saptanan Omega-3’ün alzheimer hastalığının gelişme ihtimaliniyse yarı yarıya azalttığını söylüyor. Metabolik sendrom riskini önleyen Omega-3 yağ asitlerinin, herhangi bir nedenden ölüm ihtimalini de üç kat azaltabildiği iddia ediliyor. Vücudumuzdaki tüm hücrelerin kullandığı esansiyel yağ asitlerinden olan Omega-3 kolesterol ve trigliserit seviyesini dengeliyor. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde anneyi diyabete karşı koruyan, bebeğin de beyin ve göz gelişiminin desteklenmesine yardımcı olan Omega-3 yağ asitleri, retina gelişimine de doğrudan etki ediyor. Ayrıca eklemlerde yaşanan ağrı, ödem ve tahribatı azalttığı da bilinen özelliklerinden…”

Haberin tamamı Formsante Kasım sayısında.

DİĞER HABERLER

Fazla Kilo

Fazla Kilo

Sağlıklı yaşamak, yaşam standartlarınızı yükseltmek, yüksek enerjiye ulaşmak ve mutlu olmak için fazla kilolarınızdan kurtulun. UYARI: İçeriklerimiz tamamen öneri niteliğindedir. Uygulamadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir