Pratik bitkisel kürler

13
Pratik Bitkisel Kürler
Pratik Bitkisel Kürler

Bitkisel kürlerin çoğu zaman ilaçların önüne geçtiğini hepimiz biliriz. Son zamanlarda zayıflamadan güzelliğe bir çok konuda bitkisel kür çözümleri kullanılır. Kür çözümleri çoğu zamanda işe yarar çünkü bitkiler doğallıkları ile hayatımızın her alanında karşımıza çıkar.

Son zamanlarda organik ürünlerinde hayatımıza girmesiyle bitkilere verilen değer biraz daha artmıştır. Bu nedenle bitkisel kürler hakkında genel bir yazı hazırladık sizlere. Ufak notlar şeklinde bu önerileri not alıp uygulayabilirsiniz.
-Çilek kökü,oğul otu, atkuyruğu, sinirli yaprak ve keklik çayları içilmesi tavsiye edilir.

– Kabukları soyulmadan havuç ve turp rendelenir, çiğ olarak biraz da lahana ve ıspanak doğranır. Zeytinyağı ve limon katılıp salata halinde yenilmesi tavsiye edilir.

– Günde 3 çay bardağı pancar suyu içilmesi ve kırmızı pancarın bolca yenilmesi tavsiye edilir.

-Yer elmasının haşlanarak yenilmesi önerilir.

-1 bardak kaynar suya, 4-10 gram maydanoz tohumu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

-1 bardak kaynar suya, 6-8 gram ufalanmış ısırgan yaprağı konulur. I 10 dakika bekletilip, günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilir.

-1 bardak kaynar suya2 gram ıhlamur konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3-5 bardak içilmesi önerilir.

– 2 kilo suya, 30 gram enginar yaprağı, 1 su bardağı siyah üzüm, 1 kaşık pelin otu ufalanıp konulur. Orta ateşte 1 saat kaynatılır. Soğuyunca süzülüp, balla tatlandırılın Günde 3-4 bardak içilmesi ve bu işleme 10-15 gün devam edilmesi tavsiye edilir.

-1 bardak kaynar suya,3 gram zula otu konulur. 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilmesi önerilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here