Probiyotik besinler

21
Probiyotik Besinler
Probiyotik Besinler

Probiyotik besinler ikiye ayrılır. Birincisi doğal olarak probiyotik besinler, ikincisi sonradan işlem görerek probiyotikleşen besinlerdir. Doğal probiyotik besinlere örnek olarak kefir, kımız gibi besinlerdir. Diğer probiyotik  besinler ise bebek mamaları, bazı meyve suları, bazı süt ürünleri gibi besin kategorisine girer.

Probiyotik besinlerin yararları; sindirimi kolaylaştırır. Bağışıklık sistemi üzerinde faydalıdır. Deri enfeksiyonları üzerinde faydalıdır. Ayrıca kanser türlerinin önlenmesinde yardımcı olabilmektedir. Ayrıca probiyotik bakterilerin ve bu bakterileri içeren yiyeceklerin osteoporoz, menopoz, kemik erimesi gibi dönemlerde de faydalı olduğu belirtilmektedir.

Probiyotik besinler, zararlı maddeyi yada bakteriyi bağırsakta emilmesini engelleyerek. bu tarz bakterilerin bağırsakta tutunarak çoğalmalarını engeller. Bu besinleri her dönemde kullanabilir. Düzenli kullanıldığında etkilerini gösterirler. Sadece ihtiyaç duyduğunuz zaman değil düzenli kullanmanız önerilir. EĞer daha önce kullanmadıysanız en az 3 hafta bu besini günde 1 porsiyon olarak tüketebilirsiniz. Bağımlılık yapmaz. Bebekler için probiyotik besinler güvenlidir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here