Ramazan sonrası formunuza kavuşun!

16
Ramazan sonrası formunuza kavuşun
Ramazan sonrası formunuza kavuşun

Ramazan ayının bitmesiyle, Ramazan ayı boyunca bakım yaptırmanın ve kilo vermenin sıkıntısını çekenler tatilden hemen sonra hızlı bir bakım periyoduna başladı.

 

Peki cildinizi ve sizi hızla forma sokacak, bir ay boyunca istemeden de olsa vücudunuzun yaşadığı su kaybı ve çeşitli problemleri nasıl eskiye döndürebilirsiniz? Öncelikle Ramazan süresince cildiniz susuz kaldığı için hemen cildinizdde nem bombası etkisi oluşturacak profesyonel bir cilt bakımı yaptırmalısınız.

Düzensiz beslenme ve gece yemek yemek vücudunuzda ödem toplanmasına sebep olmuş olabilir. Şiş görünebilirsiniz. Lenf drenaj masajı ile 40 dakika bu ödemden kurtulmanız mümkün olabilir.

Eğer sorununuz sadece ödem değilse ve kilo almışsanız bunu kendinize bir an önce itiraf etmenizde fayda var. Radyofrekans, ultra kavitasyon sizi bir an önce eski kilonuza döndürebilir. Ancak Ramazan öncesinde de hatırı sayılır kilolarınız varsa ve üzerine yine hatırı sayılır kilolar eklediyseniz o zaman bu inatçı kilolardan kurtulmanız için lipoliz, zayıflama aşısı, karboksiterapiden yardım alabilirsiniz. Tabi ki uygun bir diyet ile birlikte.

Haftanın 56 saatini yani günün 8 saatini oturarak geçiriyoruz. Oruçluyken bu süre 12 saate kadar çıkıyor ve dengesiz beslenme ile birlikte bölgesel yağlanmalar ister istemez arttı. Hele genetik yatkınlığınız da varsa bu durum kaçınılmaz oldu. Böyle durumlarda yani bölgesel yağlanma tedavilerinde bir çok yöntem olmakla birlikte soğuk lipoliz uygulaması çoğu zaman tek seansta bile başarılı sonuçlar verebiliyor. Özellikle sıcak havalarda soğuk lipoliz daha keyifli bir hale geliyor.

Yine düzensiz beslenme ve susuzluktan kaynaklanan cildin gevşemesi, yüzün olduğundan daha yaşlı görünmesine sebep olur ve yaşlanmayı hızlandırır. Maalesef tıp cildin yaşlanmasını önleceyecek bir buluşa henüz ulaşamadı ama cildin yaşlanmasını geciktirmek mümkün.Lazerle yüz gençleştirme kısa sürede etki eden yollardan biri olarak tatilinize size hazırlayabilir. Cildin lazer ışınları ile komple taranması sonucu lazer ışınlarının ısıya dönüşmesi ile burada kolajen üretimini artırmak esasına dayanan bir tedavi yöntemidir. Cilde gergin, canlı bir görünüm kazandırır.

Dediğimiz gibi, kendinize biraz dikkat etmeniz ve bazı kurallara uymanız eski formunuza ulaştırabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here